Erotika ztrácí šťávu? Dejte se na červené víno!

Erotika ztrácí šťávu? Dejte se na červené víno!

wine-pixbay

Největší slávy se vínu jako povzbuzujícímu prostředku dostalo při orgiích spojených s kultem boha Dionýsa. Známé „bakchanálie“, slavnosti vína a úrody, se nezřídka zvrhly ve slavnosti erotiky. Ani moderní doba na tom nic nezměnila – víno jako účinné afrodisiakum působí dodnes.

Víno a sex fungují již od mezopotámské kultury. Ve velkém množství má víno opačné účinky, což dokládá i popis průběhu zmíněných slavností. Ve starém Babylonu se popíjel vinný opojný nápoj jako afrodisiakum při veřejných chrámových slavnostech. Těm, kdo dosáhli jeho zásluhou vzrušení, mělo být dopřáno spojení s bohyní lásky, vtělené do nejvyšší kněžky. Často byl tím vyvoleným král, který musel převzít úlohu boha. Před lidem vypil víno jako afrodisiakum, svlékl šat a posílen prostředkem zvyšujícím potenci, vrhl se na roztouženou bohyni. Lid sledoval celý akt a jásal v exaktickém vzrušení. Pak se čepovalo víno, až se omámení účastníci slavnosti vrhli na sebe navzájem, aby tyto bujaré slavnosti zakončili hromadnou erotickou orgií.

Červené víno je plné lásky

Naši předkové erotické účinky božského nápoje doháněli přidáváním mandragory, zázvoru, myrty, opia a různých jiných bylin. V současnosti takové experimenty nemusí skončit zrovna nejlépe, ale dáte-li si sklenku červeného vína denně, dosáhnete srovnatelného účinku. V praxi je totiž dokázáno, že na rozdíl od bílého vína obsahuje červené přírodní látku resveratrol, která oddaluje stárnutí a podporuje buněčnou vitalitu. Zmíněná látka u žen podporuje chuť na sex a stejně působí i na muže. Vyplývá to i ze studie jedné italské univerzity, která zjistila, že ženy, které pravidelně konzumují červené víno, dosahují mnohem vyšší uspokojení v sexu než ženy abstinentky. Výsledky průzkumu ukázaly, že jedna či dvě sklenky červeného vína denně u žen dokonce zdvojnásobí chuť na sex, orgasmus je intenzivnější a tím dosahují většího uspokojení. Navíc ty, které si dopřejí alespoň skleničku před sexem, mají i pestřejší sexuální zážitky a dostatek fantazie pro předehru, což mnozí muži jistě velmi ocení. O vínu jako afrodisiaku se vyjádřil antický básník Eubulos: první amfora vína prospívá zdraví, druhá vyvolá vášeň a lásku, třetí spánek, čtvrtá rozpustilost, pátá povyk, šestá škádlení, sedmá pranici, osmá pohlavní pudy, devátá hněv, desátá však zuřivost nebo extázi. A z toho plyne, že k erotickým hrátkám stačí maximálně dvě sklenky dobrého vínka.

Vinné menu pro žhavou noc

Že k dobrému vínu patří i vybraná lahůdka, není potřeba připomínat. Je známo, že jemné maso z lososa a muškátový oříšek patří k afrodiziakálním pochoutkám a jeho příprava netrvá dlouho.

Erotika ztrácí šťávu? Dejte se na červené víno!Losos na pomerančích a červeném víně: Na dvě porce potřebujeme filátka z lososa, dva větší červené pomeranče, muškátový oříšek, sladké červené víno, sůl a bílý pepř.

Lososa položíme na rozprostřená pomerančová kolečka v pekáčku. Na povrch ryby vymačkáme šťávu z jednoho pomeranče, osolíme, opepříme a přistrouháme trochu muškátového oříšku. Nahoru na střední část ryby ještě poklademe souvislou vrstvu z plátků pomerančů a vše zalijeme červeným vínem. Rybu nepečeme, ale zvolna ji dusíme pod alobalem. Pozor, aby se ryba nerozvařila, změkne za deset až patnáct minut. Podáváme s opečenými krajíčky světlého toastového chleba.

Koktejl Žhavý polibek: Dva čerstvé fíky oloupeme a rozpůlíme, každý kousek vložíme do skleničky a zalijeme 2 cl vodky. Přidáme trochu vermutu bitter a všechno doplníme lehkým červeným vínem s výrazným aroma, například španělské či italské provenience.

 

Foto: pixbay, sxc

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*