Smoothie – báječné letní osvěžení

smoothie_web

Chcete zkusit objevit tajemství zelených smoothies? Budete potřebovat výkonný mixér, listovou zeleninu, pitnou vodu, ovoce a bylinky.

Ve zdravém těle zdravý duch! I když často známe všechny zásady zdravého stravování, přece je porušujeme. Následky našich prohřešků však obvykle nedají na sebe dlouho čekat. Špatné trávení, žaludeční nervozita, pocit nafouknutí, pomalý metabolismus, přibírání, nepravidelné vyprazdňování, bolesti hlavy, unavená a nečistá pleť… Je vám něco z toho povědomé? Pak je nejvyšší čas na změnu životního stylu. O tom, jak funguje lidské tělo se málokdo z nás zajímá, a přitom jde o malý zázrak. Téměř všechny toxiny z každé části těla skončí denně v lidském kanalizačním systému – tlustém střevě, což se podepisuje především na trávicím systému, který ne vždy funguje tak jak má.

Zelené smoothie je hustý nápoj z listové zeleniny s přidáním malého množství ovoce a vody. konzumaci tohoto nápoje nejvíce ovlivnila 60. léta, kdy se lidé začínali více zajímat o zdravou stravu a makrobiotiku. V té době dnešní čtyřicátníci a výše tomuto nápoji jednoduše říkali „zeleninový koktejl. Název „Smoothie“ se objevil  v Americe, kdy začali hamburgoví vyznavači řešit tloušťku a začali se zabývat zdravým životním stylem. V překladu „jemný“ nápoj znamená rychlý a snadný způsob, jak dostat do těla zeleninu ve velkém množství a v ideální chutné formě. Tedy „bezbolestně“. Stává se z ní lahodná obrovská injekce chlorofylu, vitamínů, minerálů, enzymů, antioxidantů a bylinek. Přímý efekt denní konzumace zeleného smoothie (už jen během jednoho měsíce) je patrný v krátkém čase. Nárůst energie a vitality, pozitivní změna metabolismu a vyprazdňování, přirozená chuť na zdravější potraviny, lepší nálada a úbytek na váze.

smoothie_1Příprava jednoho ze základních a jednoduchých receptů vám zabere opravdu jen pár minut.
Do mixéru dejte: 3 dl vody, asi 250 g omytého baby špenátu a 2 zralé banány či jiné ovoce. Rozmixujte dohladka a voilà – máte zelené smoothie!

Nebojte se být odvážní a kreativní v kombinacích různých druhů listové zeleniny s jinou zeleninou a ovocem. Energizovat nápoj mohou i divoce rostoucí rostliny jako pampeliška, kopřiva či bylinky. Hlavní pravidlo je: Smoothie vám musí chutnat! Takže ze začátku ho budete dělat sladší, ale postupně podíl listové zeleniny zvyšujte. Směs ochutnávejte průběžně a jednotlivé složky přidávejte podle potřeby. Mixujte 30-45 sekund. Smoothie lze skladovat v ledničce ve vzduchotěsných nádobách 3 dny.
Věříme, že v letním počasí se správně nastartujete a dopřejete svému organismu revitalizaci v té nejlepší formě. Dopřejte si třicet dní zelených smoothies a budete se lépe cítit. Za pokus to určitě stojí.

 Foto: sxc.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*