Odpočinek v bublině

Odpočinek v bublině

Odpočinek v bublině

Chcete prožít neskutečně barevný západ slunce přes hvězdnou oblohu až do rozbřesku na zahradě, v koruně stromu či na pláži? Plastová bublina francouzského designéra Pierra-Stéphana Dumase umožní romantikům obnovit magické vazby, které nás spojují s přírodou.

Výstřední stavba v podobě plastové bubliny vypadá sice jako akvárium pro zlatou rybku než místo na spaní, ale nelze mu upřít, že svým tvarem neskutečně přitahuje, neboť kruhový půdorys je asi něco, co máme v sobě od nepaměti. Stavby tohoto typu nebyly ani v minulosti určeny pro každodenní bydlení, většinou sloužily k uctívání bohů, ukládání potravin či k jiným účelům, pomineme-li indiánská týpí nebo asijské jurty, jenž jsou v architektuře obytných staveb světlou výjimkou.

Noc v průsvitné bublině může být stejně neobvyklým až mystickým zážitkem, záleží však na tom, v jakém ročním období, lokalitě (a možná i  s kým) noc strávíte.

 Odpočinek v bublině

Ticho neticho

Netradiční geometrie  koule poskytuje zvláštní akustický efekt. Hluk přicházející zvenčí se redukuje a zvuky vznikající uvnitř nabírají na intenzitě a odrážejí se směrem do středu koule. Putující ozvěna způsobuje, že se lidé ztiší, uklidní se, dokonce se prý u nich dostaví pocit uspokojení a potřeba na chvilku si zdřímnout. Možná i proto francouzský výrobce nabízí přístřešky Bubble (není známo, zda to myslí opravdu vážně), jako ideální místo pro pracovní jednání a mítinky, protože akustika plastové koule prý zklidňuje vášně a stres a lidé snáze najdou společná  řešení.

Sen či skutečnost?

Téměř oboje, a doslova je to pohádka. Pokud znáte tu o králi, který přikázal dívce, aby přišla nahá i oblečená, na boso i koňmo a s darem i nedarem, stejné „parametry“ se podařily splnit i francouzskému designérovi. Toužil po co nejužším kontaktu s přírodou, chtěl myslet ekologicky a zároveň zachovat luxus, na který je střední a starší generace zvyklá.

„Pro mě jsou Bubble přístřešky místa, kde jsem na chvíli stranou od lidí, kde můžu odpočívat, uklidnit se, prostě být chvíli od všeho někde pryč,“ vysvětluje Pierre Stéphane Dumas. „Nocování pod širým nebem nebo sledování východu a západu slunce je něco, co dnes už mnoho lidí nemá příležitost zažít. V tradičním stanu nebo karavanu vám tyto zážitky uniknou. Proto jsem navrhl tento výstřední přístřešek s úmyslem nabídnout neobvyklé chvíle pod hvězdami a zachovat přitom pohodlí hotelového pokoje. „Svou ideu shrnul slovy: minimum energie, minimum materiálu, maximum komfortu a vzájemné vazby s okolím. Pod průhlednou kupolí se budete cítit jako součást přírody, přičemž budete mít exkluzivní pohodlí.“

Odpočinek v bublině

Jak se staví bublina

Postavit a složit plastovou bublinu je snadné a rychlé. Na zem se položí podlaha (vyrábí se z kvalitního dřeva), jednotlivé části se k sobě zacvaknou a pak už jen zbývá  nafouknout plastový obal.

Bubliny Bubble Tree se prodávají v několika variantách.  Základní s označením CristalBubble se skládá z hlavní místnosti a předsíně oddělené zipem. Ta slouží k udržování tlaku, který do bubliny permanentně vhání vzduch tichý  kompresor.. Díky němu je vzduch uvnitř bez komárů, prachu, alergenů a na stěnách se nesráží voda. Předsíň má pevnou aluminiovou konstrukci a kromě odkládání věcí zaručuje, že můžete jakkoli často vcházet a vycházet bez poklesu tlaku. Obytná místnost o průměru tři nebo čtyři metry a výšce dva a půl nebo tři metry je dostatečně pohodlná a prostorná, takže lze zařídit  v libovolném stylu jako ložnice,  obývák či víkendové bydlení.

Za komfort se platí

Cena menší CristalBubble se pohybuje kolem pěti tisíc eur, s kompresorem a dřevěnou podlahou o tisícovku více. Pro ty, co upřednostňují přece jen více soukromí, mohou mít model BubbleRoom s matnými stěnami a výhledem na oblohu. Kdo má děti, spoustu věcíl nebo opravdu potřebuje pro své pohodlí i koupelnu, má na výběr model BubbleLodge s malou bublinou navíc.

Odpočinek v bubliněNocovat v průsvitné bublině v kempu je aktivita velmi blízká exhibicionismu, ale pokud máte k dispozici rozlehlou zahradu, soukromou pláž, nebo pěkný pozemek v lese,  je Bubble pro vás tou pravou oázou klidu, potěšením a místem netradičních zážitků. Kdo si však nemůže, či nechce Bubble pořídit, ale rád by si chtěl přenocování vyzkoušet, má možnost využít ubytování v „bublině“ za sto eur na osobu. Ovšem, zatím pouze ve Francii.

Foto: www. recreati.com, www.flicker.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*